оцінювання якості харчових продуктів

Після тривалої тиші в лабораторії кафедри менеджменту, підприємництва та торгівлі знову весело - повертаємося до оцінювання якості харчових продуктів. У порядку денному – зерноборошняні товари. Якщо з вагою та маркуванням круп, борошна і макаронних виробів все ок (відповідно до нормативних документів), то вміст доброякісного ядра в гречаній крупі не потішив. Провели органолептичні дослідження, встановили кількість та якість клейковини в борошні різних виробників і зробили певні висновки. Вчимося і працюємо далі!

 

1

 

2

 

3

Навчально-пізнавальна екскурсія - у самому серці Ужгорода

21 вересня 2023 року для студентів  Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ куратори груп  провели навчально-пізнавальну екскурсію - у самому серці Ужгорода, на схилі Замкової гори, неподалік від Ужгородського замку, де розташувався один з найбільш унікальних скансенів в країні – Закарпатський музей народної архітектури та побуту, або музей «Старе село». Всі його експонати можна побачити під відкритим небом: це дивовижні будови низинних і гірських районів краю: русинів-долинян, румунів, угорців, бойків і гуцулів. Кожна з них не схожа на іншу. Учасники екскурсії потрапили у неповторну атмосферу,  отримали приємні враження та чудові спогади.

 

1

 

2

 

3

 

4

Легкоатлетичний крос до дня студентського спорту

20.09.2023 р. був проведений легкоатлетичний крос серед студентів УТЕІ ДТЕУ та ВСП УТЕФК ДТЕУ. Місце проведення - парк Підзамковий. В змаганнях взяли участь більше 40 студентів від наших вузів. Студенти УТЕІ ДТЕУ, незважаючи на велику перерву з об’єктивних причин проведень змагань, проявили свій справжній бійцевий характер і за результатами забігів кращі наші юнаки та дівчата потрапили в збірну з легкоатлетичного кросу від УТЕІ ДТЕУ для участі в Обласній Універсіаді.

 

Вітаємо нашіх переможців:

Юнаки, крос 2 км:

1. Любка Василь ІІ ОРТ - 6 хв. 43 с;

2. Незбейл Василь ІІ ХТ - 8 хв. 32 с.

 

Дівчата, крос 1 км.

1. Воробець Вікторія І ХТ - 4 хв. 86 с;

2. Борисенко Марина І ХТ - 4 хв. 88 с.

 

1

 

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

Міжнародна практика

Практична підготовка є частиною освітньо-професійної програми та спрямована на об’єднання теоретичних знань студентів з практичними навичками і вміннями в єдиному навчальному процесі. Виробнича практика за кордоном в цьому сенсі особливо цінна, оскільки вона формує низку компетенцій, пов’язаних не лише з роботою в підприємстві ресторанного та готельного господарства, а й з спілкуванням в міжнародному середовищі.

Вітаємо нашу студентку Марію-Олександру Хащівську з успішним набуттям такого важливого досвіду!

 

Щиро дякуємо, словацьким колегам з Merkur Academy of Professional Education, Kaluzha, та доценту кафедри менеджменту, підприємництва та торгівлі УТЕІ ДТЕУ Аллі Михайлівні Медяник за організацію і практичне втілення.

 

1

Навчально-пізнавальна екскурсія в Краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького та Ужгородський замок

Викладачами УТЕІ ДТЕУ було проведено для студентів 1 курсу навчально-пізнавальну екскурсію в Краєзнавчий музей ім. Т. Легоцького та Ужгородський замок. Занурились в нашу з історією замку та його володарів, про його місце в історії Ужгорода. Крім цього, студенти прослухали змістовну розповідь про музей, розташований у замку, та його експонати.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

1 вересня – початок нового 2023-2024 навчального року

Вітаю з початком нового навчального року усіх учасників освітнього процесу Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ! Для кожного з нас – це новий етап у житті. Хтось вступив до інституту, хтось перейшов на наступний курс, приступив до нових наукових досліджень та знань. Бажаю міцного здоров’я, успіхів у всіх починаннях, професійних досягнень і звершень. 

Шановні першокурсники, студенти, викладачі!

Вітаємо з початком навчального року!

 

 

«Єдиний шлях, що веде до знання, – це діяльність» 

Джордж Бернард Шоу

 

 

Вітаю з початком нового навчального року усіх учасників освітнього процесу Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ!

 

Для кожного з нас – це новий етап у житті. Хтось вступив до інституту, хтось перейшов на наступний курс, приступив до нових наукових досліджень та знань. Бажаю міцного здоров’я, успіхів у всіх починаннях, професійних досягнень і звершень. Миру та успішних кроків для розвитку України!

 

З повагою – директор

Петро ГАВРИЛКО

 

2

 

3

 

4

Міжнародна науково-практична конференція присвячена темі "Безпека харчової продукції, HACCP, євроінтеграція"

29 червня 2023р. в рамках Гастро саміту "Словацька перлина 2023" відбулась Міжнародна  науково-практична конференція присвячена темі "Безпека харчової продукції, HACCP, євроінтеграція" ідеєю заходів  було поєднання теоретичного й практичного досвіду і навичок молодих кухарів-юніорів, викладачів та професіоналів-кухарів. Саміт був організований Академією професійного навчання "Меркур" в співпраці з ВУЗами України, Словаччини та Грузії. Офіційними гостями заходу стали: п. Марек Шафін, Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні, п. Едуард Бураш, радник Прем`єр-міністра з  питань транскордонного співробітництва, а також представники професорського -викладацького складу з Державного торговельно-економічного університету (Київ), Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ (Ужгород), Університету Нобеля (Дніпро), Чернівецького торговельно-економічного інституту ДТЕУ (Чернівці), Кутаїського державного університету імені А. Церетелі (м. Кутаїсі, Грузія), Технічного університету (м. Кошіце, Словаччина). В роботі конференції були обговорені актуальні теми, щодо можливостей використання дикорослих рослин Карпат в харчуванні людини (проф. П. Гаврилко), використання досвіду Словаччини в застосуванні системи HACCP в діяльності ресторанного бізнесу (проф. П. Турек) та ін. Для студентів цікавим був процес декантування вина Каберне Совіньйон (17років витримки) із винотеки Академії, що презентував викладач інституту  С. Талапа, а також ідеї спільного приготування укркаїнсько-словацьких страв шеф-кухарями із Словацького союзу кухарів та кондитерів і студентів кухарів-юніорів.

 

Всі учасники отримали гарні враження та цікавий професійний досвід, підтримку та промоушен від словацького медіа,  а також іменні сертифікати від організаторів заходу.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

Майстер-клас на тему: «Страви бізнес-ланчу»

9 травня 2023 року за підтримкою доцента кафедри технології і організації ресторанного господарства Ганни Олександровни Сабадош в лабораторії технології ресторанної продукції провідним су-шефом ресторану «Зірка» Христиною Щобак був проведений майстер-клас на тему: «Страви бізнес-ланчу».

Су-шеф ресторану «Зірка» Христина Щобак приготувала інноваційні страви веганського спрямування «Млинці з сиром тофу та грибами шиїтаке», «Брускети», «Фалафель нутівий», вего-салат «Цезар». Під час приготування вона показала високий професіоналізм по приготуванню страв. Закінчівся майстер-клас довгоочікуваною дегустацією, де учасники заходу отримали нові смакові відтінки, враження від споживання страв.

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5