Вчора, сьогодні та завжди!

Уся Україна і цивілізований світ 9-10 березня традиційно вшановують пам’ять геніального поета, художника, філософа-мислителя, академіка графіки, музиканта, фольклориста-етнографа, археолога, історика, мистецтвознавця, політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка – нашого символа незламності та героїзму.

 

Студенти Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ долучилися до творчих проєктів, читання поезії митця, під керівництвом к. філ наук доцента кафедри менеджменту туристичного та готельно-ресторанного бізнесу Іванни Шолі взяли участь у Всеукраїнському конкурсі есе «Мій Шевченко», присвяченому творчості великого Кобзаря. Учасники конкурсу розкривали своє особисте сприйняття постаті Тараса Шевченка, його творчості, значення в сучасному житті українців. Зокрема, конкурсантка Анастасія Коробко, студентка 1 курсу спеціальності Харчові технології, в есе висловила своє бачення щодо значення Шевченка сьогодні: «Ми знову й знову звертаємося до образу Шевченка та інтерпретуємо його. З картин, плакатів на нас дивиться оновлений Тарас, не в смушевій шапці та кожусі, а в сучасному військовому екіпіруванні воїна ЗСУ, у касці й автоматом у руках. Сьогодні Шевченко – воїн і символ, який разом з усіма нами обороняє українську землю. І попри всі труднощі знаємо, що переможемо у цій війні. Шевченко й через сотні років згуртовує нас, запалює, загартовує нашу волю до боротьби, зміцнює віру в краще майбутнє:

 

«І на оновленій землі
Врага не буде, супостата,
А буде син, і буде мати,
І будуть люде на землі»

Ми віримо, що разом переможемо, відновимо державу і все буде Україна!»

 

image1

 

image2

 

Міжнародний вебінар «Якість вищої освіти – світовий досвід»

21 лютого 2023 року викладачі Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ прийняли участь у міжнародному вебінарі «Якість вищої освіти – світовий досвід», який організовано Полтавським університетом економіки і торгівлі на платформі Zoom.

У вебінарі взяли участь понад 190 учасників із закладів вищої освіти України, Європейського Союзу та США.

Ключовими спікерами міжнародного вебінару були:

Бернардс Гіббітс – канадський юрист, професор права Школи права Пітсбурзького університету, засновник, головний редактор і видавець правового онлайн-видання Jurist (США);

Катаріна Ашкерц Задравець – заступник декана з якості та міжнародної діяльності Вищої бізнес школи у Любляні (Словенія);

Регіна Венцкене – директор департаменту якості Вільнюського університету прикладних наук (Литва);

Вікторія Рященко – керівник навчальної програми «Бізнес-адміністрування», Університет прикладних наук ISMA (Латвія).

Під час вебінару обговорювалися питання міжнародної співпраці у сфері вищої освіти, було представлено міжнародні програми, зокрема академічної мобільності та можливості їх реалізації закладами вищої освіти України в умовах війни.

Розглянуті питання викликали жваву дискусію та інтерес учасників заходу –науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти України.

В рамках проведеного міжнародного вебінару «Якість вищої освіти – світовий досвід» завідувач кафедри менеджменту туристичного та готельно-ресторанного бізнесу, д.ек.н., професор Людмила ЗАВІДНА та к.ек.н., доцент кафедри обліку та оподаткування Еріка ЮГАС отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

24 лютого – річниця повномасштабної агресії росії проти нашої держави

24 лютого – річниця повномасштабної агресії росії проти нашої держави. День, який поділив життя українців на «до» і «після». Зруйновані мрії, масові розстріли мирного населення, звірства, зґвалтування, втрати, каліцтва, смерті…

Але український народ не зламався, а навпаки, проявив  єдність, стійкість, незламність!

Це ж треба мати сатанинський намір, 

чаїть в собі невиліковний сказ, 

щоб тяжко так знущатися над нами, 

та ще й у всьому звинувачувати нас! 

Ліна Костенко

 

24 лютого річниця повномасштабної агресії росії проти нашої держави. День, який поділив життя українців на «до» і «після». Зруйновані мрії, масові розстріли мирного населення, звірства, зґвалтування, втрати, каліцтва, смерті…

 

Але український народ не зламався, а навпаки, проявив  єдність, стійкість, незламність!

 

Рашизм – це геноцид. Метою російської агресії є не просто загарбання територій, а знищення нашої національної ідентичності.

 

Ворог, не досягнувши своєї мети на полі бою, вдається до варварських обстрілів українських міст, критичної інфраструктури. Руйнуючи нашу енергетику, лікарні, школи, дитячі садочки,  музеї, храми, терористи прагнуть зламати український дух та посіяти хаос.

 

Згуртованість не лише українського народу, а й усього цивілізованого світу стала основою успішного спротиву окупантам.

 

Наступ військ рф вдалося призупинити завдяки спільним зусиллям українців, які стали на захист держави в лавах Збройних сил України, Національної гвардії України та масового волонтерського руху.

 

Українці проливають кров за свою свободу і свободу для всіх європейців, для всіх людей вільного світу. Рабів до раю не пускають – це сенс українського тлумачення волі.

 

Ми вдячні союзникам за потужну військову, політичну, економічну, фінансову та гуманітарну підтримку. Українці вистояли й довели свою спроможність перемагати російську військову агресію. 

 

Тримаймо й надалі свій освітній фронт задля Перемоги. Освіта – це зброя, яка здатна творити дива. Перемога за нами!

 

Світла пам'ять тим, хто віддав своє життя за Україну!

 

Слава Україні! Героям слава!

 

365

Всеукраїнський методологічний семінар Цифрові ресурси для вчительства. Чому принцип «чим більше — тим краще» не працює?

16 лютого 2023 року в онлайновому режимі відбувся Всеукраїнський методологічний семінар «Цифрові ресурси для вчительства. Чому принцип «чим більше — тим краще» не працює?», на якому було розглянуто коло питань стосовно орієнтирів у виборі та опануванні нових видів ІКТ у закладах освіти, а також питання творчого підходу у використанні ЕОР у навчальному процесі.

 

Організаторами семінару були Міністерство освіти і науки України, Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти», Комітет з фізичного виховання та спорту МОН України, Центр освітнього консультування, ГО «Ukraine Active», МБО «Лідер якості».

 

1

 

2

 

3

Всеукраїнський семінар «Особливості реформування змісту технологічної освіти»

9 лютого 2023 року в режимі онлайн-конференції відбувся Всеукраїнський семінар «Особливості реформування змісту технологічної освіти», організований Міністерством освіти і науки України, Державною науковою установою «Інститут модернізації змісту освіти», Комітетом з фізичного виховання та спорту МОН України, ГО «Ukraine Active», МБО «Лідер якості».

 

Під час семінару було обговорено широке коло проблем: використання засобів доповненої реальності при вивченні предмета «Технології», робототехніка як елемент технологічної підготовки, особливості презентації творчого проєкту, засоби зацікавлення учнівської і студентської молоді та ін.

 

1

 

2

6 лютого – міжнародний день бармена. Історія і традиції свята

З розвитком ринкової економіки України почала більше інтенсивно розвиватися сфера послуг. На ринок вийшли нові спеціальності, котрі ми до тих пір не знали, такі як: вітольє, фумельє, сомельє, баріста, бармен. Із цих всіх перерахованих спеціальностей нам більш відома спеціальність бармен. Звідки вона появилася? Слово «bar» до нас завітало з англійської мови, де «bar» означає барна стійка, а «man» – людина. Тобто українською «працівник бара».

 

Відомо, що професія бармен появилася в середині XIX століття в США. З тих пір вона стала однією із затребуваних професій у сфері обслуговування клієнтів у багатьох країнах світу, в тому числі і в Україні. Родоначальником всіх барменів був Джері Томас. Він же став одним із перших авторів «1862» знаменитої книги з рецептами коктейлів. Ця книга стала початком формування іміджу професії. Основним обов’язком бармена являється приготування алкогольних і безалкогольних напоїв, коктейлів, а також спілкування з гостями закладу. Саме бармен відповідає за чистоту, порядок і затишну атмосферу в барі. Бармени працюють в двох стилях: класичному і в стилі флейрінг, що означає з елементами шоу.

 

1

 

 

Робота професійного бармена є мистецтвом поєднання із спортом. Для успішної роботи бармена потрібні такі якості: почуття гумору, харизма, ази психології, акуратність, смакові якості, добру пам’ять, знання про напої. Поскільки бармен працює в нічні зміни, то він повинен бути в хорошій фізичній формі. Вміти концентруватися і бути стресостійким. Бармен – це та сама людина, котра здатна не лише вгадати ваш смак і приготувати напій по смаку, а й вислухати вас в напівпорожньому барі, ще й дати пораду.

  

Всім відомо, що перед тим як стати актором світового рівня у свій час коктейлі за барною стійкою готував Брюс Уілліс. Сандра Буллок до того як стала володаркою «Оскара» теж встигла попрацювати барменом. Всім всесвітньовідомий актор, душа бойовиків, король розтяжки Жан-Клод ван Дамм теж кар’єру свою розпочинав із професії бармен.

  

В Україні барна культура розвивається швидкими темпами. Бари уже сприймаються не як щось недоступне, куди можна піти лише по особливим випадкам. На сьогоднішній день бари це вже частина життя суспільства. Більшість людей думають, що люди в бар приходять за випивкою. Як на мене, то це хибна думка. У минулому мені теж довелося працювати барменом. Із свого особистого досвіду я точно знаю, що люди в бар приходять за атмосферою, для спілкування, знайомства, позитивними емоціями. І до тих пір, поки буде існувати людський фактор, професія бармен буде престижна, а бари будуть затребувані.

 

 

Підвищення кваліфікації викладачів закладів вищої освіти «Особливості розроблення та змістового наповнення навчальних програм вибіркових дисциплін, що забезпечують формування міжкультурної свідомості та компетентностей здобувачів вищої освіти»

20-21 грудня 2022 року науково-педагогічні працівники Ужгородського торговельно-економічного інституту Державного торговельно-економічного університету пройшли навчання за програмою підвищення кваліфікації викладачів закладів вищої освіти «Особливості розроблення та змістового наповнення навчальних програм вибіркових дисциплін, що забезпечують формування міжкультурної свідомості та компетентностей здобувачів вищої освіти» у Навчально-методичному центрі вищої та фахової передвищої освіти МОН України.

 

За результатами навчання доц. Василиха Н.В., доц. Гуштан Т.В., доц. Індус К.П., доц. Павліш Л.О., ст. викл. Тороній Л.І., доц. Югас. Е.Ф. отримали сертифікати.

  

vasylykha

 

hushtan

 

indus

 

pavlish

 

toronii

 

iuhas

Свято кулінарії в Ужгородському торговельно-економічному інституті ДТЕУ

25 листопада 2022 року на базі Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ відбувся  конкурс кулінарної майстерності «АВТЕНТИЧНА СТРАВА МОЄЇ РОДИНИ», організований кафедрою «Технології і організації ресторанного господарства» на чолі з  к.т.н., доцентом Сабадош Ганною Олександрівною.

 

Метою конкурсу було представити стародавню регіональну кухню як культурне надбання і частину нематеріальної спадщини країни, відобразити регіональне та національне різноманіття кулінарних традицій. Учасники повинні були продемонструвати  свою здатність працювати над створенням та презентацією страв, приготовлених за давніми рецептами нашого регіону. Закарпатська кухня — втілення з сонця, лісового духмяного гірського повітря. Унікальність і різноманітність закарпатських страв формувалось протягом багатьох століть і вібрало в себе традиції і самобутність кухонь багатьох народів Австро – Угорщини, Чехословаччини, Румунії. Стародавні унікальні рецепти  закарпатської кухні здатні здивувати навіть вимогливого гурмана.

 

На урочистому відкритті конкурсу виступив директор УТЕІ ДТЕУ, голова Закарпатського осередку «Закарпатська гільдія кулінарів» - Петро Петрович Гаврилко, який привітав учасників і гостей конкурсу, побажав їм успіхів, нових кулінарних досягнень і творчого натхнення.

 

У кулінарних змаганнях взяли участь 9 учасників, студенти спеціальності «Харчові технології» УТЕІ ДТЕУ, ВСП «Свалявський технічний фаховий коледж НУХТ», УТЕК ДТЕУ.

 

За рішенням журі  конкурсу визначено кращих кулінарів юніорів Ужгородського торговельно-економічного інституту ДТЕУ. Переможцями  конкурсу стали:

І місце:

Герц Олександра, студентка 2 курсу  спеціальності «Харчові технології», спеціалізації  «Ресторанні технології»

ІІІ місце:

Кочіш Меланія,  студентка 2 курсу спеціальності «Харчові технології», спеціалізації  «Ресторанні технології».

 

Журі висловило  щиру вдячність учасникам відбіркового конкурсу за наполегливу і старанну працю, працівникам кафедри технології і організації ресторанного господарства за якісну підготовку учасників та усім, хто сприяв успішному проведенню заходу. Так тримати! До нових перемог!

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8